Canister 14xH18cm with lid burgundy Fika
SKU: 262179
| SKU | 262179 |
|---|---|
| Brand | Ona |
| Collection | Fika |
| Product type | Storage Jar |
| Newest | Jun 8, 2026 |
| Main color | Red |
| Colors | Burgundy |
| Main material | Porcelain |
| Materials | Porcelain |
| Finish | Reactive Glazing |
| Shape | Round |
| Commercial dimensions | 14xH18cm |
| Produced in | China |
| Diameter | 14 cm |
| Length (cm) | 14 |
| Width (cm) | 14 cm |
| Height (cm) | 18 cm |
| Dishwasher safe | Yes |
| Dubbelwalled | No |
| Food safe | Yes |
| Giftbox | No |
| Handmade features | No |
| Microwave oven safe | No |
| Oven safe | No |
| From recycled material | No |
| Qty Increments | 1 |
| Item barcode | 5410595785582 |
Width: 0 m
Height: 0 m
Length: 0 m
Weight: 0 kg
Quantity: 1
Barcode: 15410595785589
Width: 0 m
Height: 0 m
Length: 0 m
Weight: 0 kg
Quantity: 6
Canister 14xH18cm with lid burgundy Fika