Deep plate 27,5/13xH4cm burgundy Perla
SKU: 783573
| SKU | 783573 |
|---|---|
| Brand | Chic |
| Collection | Perla |
| Product type | Deep Plate |
| Newest | Jun 13, 2024 |
| Main color | Red |
| Colors | Red |
| Main material | Porcelain |
| Materials | Siloxi HT Porcelain |
| Finish | Reactive Glazing |
| Shape | Round |
| Commercial dimensions | 27,5/13xH4cm |
| Produced in | China |
| Diameter | 27.5 cm |
| Length (cm) | 27.5 |
| Width (cm) | 27.5 cm |
| Height (cm) | 4.5 cm |
| Content (cl) | 21 |
| Weight | 0,615 kg |
| Dishwasher safe | Yes |
| Dubbelwalled | No |
| Food safe | Yes |
| Giftbox | No |
| Handmade features | No |
| Microwave oven safe | Yes |
| Oven safe | No |
| From recycled material | No |
| Qty Increments | 4 |
| Item barcode | 5410595768646 |
Barcode: 25410595768640
Width: 0.085 m
Height: 0.285 m
Length: 0.29 m
Weight: 2.46 kg
Quantity: 4
Barcode: 15410595768643
Width: 0.31 m
Height: 0.31 m
Length: 0.365 m
Weight: 9.84 kg
Quantity: 16
Barcode: 35410595768647
Width: 0.8 m
Height: 1.07 m
Length: 1.2 m
Weight: 177.12 kg
Quantity: 288
Deep plate 27,5/13xH4cm burgundy Perla