Mocha cup 9cl beige Linea
SKU: 740379
Linea combines a simple design with a subtle rim structure. Functionally designed for professional use, Linea provides a neutral and stylish base for any presentation.
- Inglaze design, fully dishwasher safe
- Professional-quality porcelain
- Comfortable weight and easy to handle
- Plates with reinforced rim for extra protection against chipping
- 3-year anti-chip guarantee
| SKU | 740379 |
|---|---|
| Brand | Bonbistro |
| Collection | Linea |
| Product type | Mocha Cup |
| Newest | Jun 8, 2026 |
| Main color | White |
| Colors | Beige, White |
| Main material | Porcelain |
| Materials | Porcelain |
| Finish | Print Decor |
| Shape | Round |
| Commercial dimensions | 9cl |
| Produced in | Egypt |
| Diameter | 6 cm |
| Length (cm) | 6 |
| Width (cm) | 6 cm |
| Height (cm) | 6 cm |
| Content (cl) | 9 |
| Weight | 0,105 kg |
| Dishwasher safe | Yes |
| Dubbelwalled | No |
| Food safe | Yes |
| Giftbox | No |
| Handmade features | No |
| Microwave oven safe | Yes |
| Oven safe | No |
| From recycled material | No |
| Qty Increments | 12 |
| Item barcode | 5410595784219 |
Barcode: 25410595784213
Width: 0.135 m
Height: 0.145 m
Length: 0.26 m
Weight: 1.26 kg
Quantity: 12
Barcode: 15410595784216
Width: 0.315 m
Height: 0.275 m
Length: 0.32 m
Weight: 5.04 kg
Quantity: 48
Barcode: 35410595784210
Width: 0.8 m
Height: 0.99 m
Length: 1.2 m
Weight: 90.72 kg
Quantity: 864
Mocha cup 9cl beige Linea