Plate 32cm blue Azul
SKU: 740424
Azul is inspired by the colors and patterns of the Mediterranean coast. Its expressive, functional design provides a strong base that enhances the presentation of dishes.
- Inglaze design, fully dishwasher safe
- Professional-quality porcelain
- Comfortable weight and easy to handle
- Plates with reinforced rim for extra protection against chipping
- 3-year anti-chip guarantee
| SKU | 740424 |
|---|---|
| Brand | Bonbistro |
| Collection | Azul |
| Product type | Plate |
| Newest | Jun 8, 2026 |
| Main color | Blue |
| Colors | Blue, Brown, White |
| Main material | Porcelain |
| Materials | Porcelain |
| Finish | Print Decor |
| Shape | Round |
| Commercial dimensions | 32cm |
| Produced in | Egypt |
| Diameter | 32 cm |
| Length (cm) | 32 |
| Width (cm) | 32 cm |
| Height (cm) | 3.2 cm |
| Weight | 1,165 kg |
| Dishwasher safe | Yes |
| Dubbelwalled | No |
| Food safe | Yes |
| Giftbox | No |
| Handmade features | No |
| Microwave oven safe | Yes |
| Oven safe | No |
| From recycled material | No |
| Qty Increments | 2 |
| Item barcode | 5410595784677 |
Barcode: 25410595784671
Width: 0.335 m
Height: 0.035 m
Length: 0.34 m
Weight: 2.33 kg
Quantity: 2
Barcode: 15410595784674
Width: 0.305 m
Height: 0.35 m
Length: 0.36 m
Weight: 13.98 kg
Quantity: 12
Barcode: 35410595784678
Width: 0.8 m
Height: 1.2 m
Length: 1.2 m
Weight: 251.64 kg
Quantity: 216
Plate 32cm blue Azul