Plate 19cm Palma
SKU: 854160
| SKU | 854160 |
|---|---|
| Brand | Salt & Pepper |
| Collection | Palma |
| Product type | Plate |
| Newest | Mar 14, 2024 |
| Main color | Multicolor |
| Colors | Blue, Pink, White |
| Main material | Stoneware |
| Materials | Stoneware |
| Finish | Reactive Glazing |
| Shape | Round |
| Commercial dimensions | 19cm |
| Produced in | China |
| Diameter | 19 cm |
| Length (cm) | 19 |
| Width (cm) | 19 cm |
| Height (cm) | 2.5 cm |
| Weight | 0,415 kg |
| Dishwasher safe | Yes |
| Dubbelwalled | No |
| Food safe | Yes |
| Giftbox | No |
| Handmade features | No |
| Microwave oven safe | Yes |
| Oven safe | No |
| From recycled material | No |
| Qty Increments | 4 |
| Item barcode | 5410595763696 |
Barcode: 25410595763690
Width: 0.08 m
Height: 0.2 m
Length: 0.2 m
Weight: 1.66 kg
Quantity: 4
Barcode: 15410595763693
Width: 0.225 m
Height: 0.41 m
Length: 0.24 m
Weight: 9.96 kg
Quantity: 24
Barcode: 35410595763697
Width: 0.8 m
Height: 0.98 m
Length: 1.2 m
Weight: 239.04 kg
Quantity: 576
Plate 19cm Palma